Pražské tramvaje

Články

Problémy se škodou 14T

Tramvaje typu Porsche dávají kolejím zabrat

Dopravní podnik si nemůže dovolit odstavit nové soupravy, hrozí, že bude muset měnit kolejnice.
Tramvaje 14T typu Porsche mohou v dohledné době ještě více zkomplikovat již tak špatnou finanční situaci dopravního podniku. Ukazuje se, že jejich jízda dává kolejím zabrat více, než se očekávalo. Bez investic se řešení asi nenajde.
Odborníci mají ještě do jara zkoumat a měřit, jak se tyto kolosy na kolejích podepisují. Potvrdil to zástupce technického ředitele DP Ladislav Houdek. „Bude se měřit tlak podvozku ve vztahu ke kolejím. Pak k tomu budeme muset zaujmout stanovisko,“ uvedl.
Koleje jsou přitom již na mnoha úsecích v dezolátním stavu, aniž by je obrušovaly tramvaje 14T. Ty jejich stav jen dále zhoršují. Na některé (docela hodně jich je) trasy dokonce vůbec nesmějí. Přitom na letošek neplánuje DP kvůli nedostatku peněz žádnou klasickou rekonstrukci tramvajových tratí, pouze bude hasit havarijní stavy.
Houdek připustil, že se škodováckými porsche byly problémy od samého počátku, ale největším je ten, který spočívá v jejich vlivu na koleje. Nedávný rozbor podle něho potvrdil, že se s tím něco dělat musí. Jelikož porsche nemají otočné podvozky, zejména v obloucích svršky příliš obrušují, což provázejí i nepříjemné zvuky. „Opotřebovávají se nejen koleje, ale i kola,“ konstatoval Houdek. Východiskem by bylo jejich vyřazení z provozu. „Čím ale budeme jezdit? Máme to tady a jako technici se s tím musíme nějak vyrovnat,“ míní Houdek.
Možností zase tolik ale není a navíc jsou nákladné. Pokud by musel dopravní podnik přejít na nový typ kolejnic, které by vyhovovaly všem typům tramvají, náklady by šly do stamiliónů. Do úvahy údajně připadá i nový profil kol.
Dopravní odborníci nasazení šedesáti tramvají Porsche do pražských ulic kritizují již delší dobu. Dopravním podnikem chystané měření považují takřka za zbytečné. „Řada německých měst už taková měření dělala a prokázalo se, že neotočný podvozek koleje poškozuje a zvyšuje náklady na údržbu tratí,“ řekl expert, který si nepřál zveřejnit svoje jméno. Cílem mělo být vytvoření nízkopodlažní tramvaje, ale tento efekt se u porsche dostavil jen z poloviny. Uvnitř musejí cestující zdolávat několik terénních rozdílů.
„Je to světová rarita,“ dodal expert. Tramvaj 14T je navíc těžká a při případném vykolejení je umění dostat ji zpátky. Při loňské srpnové nehodě na Plzeňské ulici to trvalo dvě hodiny.
Stavem tramvajových tratí by se měl dnes také zabývat výbor dopravy městského zastupitelstva. „Situace je na pováženou a vyžaduje co nejrychlejší řešení. Takto se nedá jezdit do nekonečna,“ soudí zastupitel Karel Březina (ČSSD).
Podle zprávy předkládané generálním ředitelem DP Martinem Dvořákem se udržuje tramvajová síť v provozu za stále většího počtu omezených rychlostí, případně vyloučení tramvají 14T.
„Kolejová síť se na provoz těžších vozů nijak neuzpůsobovala,“ konstatuje se ve zprávě. Například v úseku Národní–Spálená mohou jezdit tramvaje jen dvacítkou a připravuje se vyloučení porsche.
Mezi Andělem a Újezdem u Justičního paláce smějí tramvajáci jezdit jen desítkou, provoz 14T je ohrožen na Plzeňské kvůli havarijnímu stavu v křižovatce Plzeňská a Jinonická, porsche také nesmějí do vozovny Kobylisy. Zatím ještě jsou všechny soupravy 14T umístěny ve vozovně Motol, ale Plzeňská ulice (trať k vozovně) také není v nejlepším stavu.

Původní článek Právo, doplněno tramvaj wgz.
Žádné komentáře